Lancimi i testit, Fito pike duke plotesuar testin!


Fito Bursë!

Si do të vij deri te përzgjedhja e kandidatëve për të fituar bursa?
Do të jenë 3 mënyra për të arritur deri te fitimi i bursës p.sh :
• Testi i cili do të bart në vete 1000 poena
• Sekondat
• Sugjerimet

Më shumë info

Statistika

  • 1,000,000,00 Euro
  • 10 Universitete
  • 433 Bursa
  • 30Qytete

Portali Informativ - Bonus Bursa

Lancimi i testit

Apliko për Bursë! http://bonusbursa.org/testi Klikoni në linkun e mësipërm, kycuni në sistem (me Facebook apo Username) dhe filloni testin. Nxënësit që mbledhin më së shumti pikë nga Testi dhe Referimet do të fitojnë bursë. Janë 443 Bursa me vlerë me mbi 1.1 Milion Euro! Apliko tani! http://bonusbursa.org/testi

Testi i eres se gojes ne 90 per qind te rasteve zbulon me sukses kancerin e stomakut

Sensorët që detektojnë kompozimet kimike në erën e gojës të pacientëve munden me saktësi të njohin sinjalet kimike të karcinomës dhe t’i dallojnë nga problemet tjera të stomakut, si gastriti, ka treguar studimi i përbashkët i shkencëtarëve izraelit dhe kinez. Në testimin e erës së gojës pajisja me saktësi prej 90 për qind ka diagnostikuar Lexo artikullin e plotë…

Sensacionale… Kura e re efikase, sherohen 14 paciente me HIV

Pacientët e kuruar u trajtuan të gjithë brenda 10 javëve nga infektimi dhe në total 14 prej tyre e kanë ndërprerë, pasi nuk kanë më asnjë gjurmë të sëmundjes brenda trupit të tyre. Megjithatë, në rastin e HIV-AIDS, zbulueshmëria e hershme mbetet një fenomen i rrallë dhe një pengesë kryesore për një mjekim efektiv pasi Lexo artikullin e plotë…

Flokë të gjatë e të shëndetshëm me shkallëzim!!

Carrie Underwood: Me shkallëzim dhe me onde Flokët e Cerri-et duken shumë seksi, me të dyja modelet, ajo ka zgjedhur një prerje shumë të këndshme. Ky model flokësh duket shumë bukur sidomos tek flokët bjonde. Lexo me shume: Flokë të gjatë e të shëndetshëm me shkallëzim!! | Sekrete Bukurie http://www.sekretebukurie.com/floke-te-gjate-e-te-shendetshem-me-shkallezim/#ixzz2NzsFgiNF

Kim Kardashian blen rroba intime, seksi edhe pse është shtatëzënë

Për një gjë jemi të bindur që reperi e do Kim pavarsisht formave të saja, prandaj dhe nuk ka asnjë arsye përse shtatzania të ndikojë në jetën e tyre personale. Me sa duket Kanie dhe Kim kanë vendosur t’i shijojnë mirë ditët para se bebushi i tyre të vijë në jetë. Lexo me shume: Kim Kardashian Lexo artikullin e plotë…

Rihanna me veshje nga linja e saj

Edhe pse gjatë prezantimit të koleksionit ishte menduar se ata do të ishin një trend i ri pranveror, do të na duhet të mos pajtohemi në këtë pikë. Megjithatë, kritikët e modës të cilët kanë më shumë sens dhe këtë aspekt, kanë bërë kritika interesante pothuajse pozitive. Madje, ata thanë se Rihanna do të fitojë Lexo artikullin e plotë…

Gruaja e Rita Ores nuk po ndalet..

Cara Delevingne është duke u ngjitur gjithnjë e më lart. Ka kaluar një sezon të mrekullueshëm në pasarelat e modës dhe aktivitetin e ngjeshur e tregojnë më së miri publikimet e fotove në rrjetin Instagram. Por, Cara nuk është ndalur këtu, ka firmosur që të jetë imazhi i ri i parfumit Burberry. 20 vjeçaren tanimë Lexo artikullin e plotë…

Kunis i thote jo filmit erotik..

Deklaratën e saj aktorja, e konsideruar si një prej femrave më seksi, e bëri në një konferencë për shtyp me rastin e prezantimit të filmit “Magjistari i Ozit”, ku luan rolin e një shtrige. Prej kohësh në botën e showbizit flitej për një pjesëmarrje të Milas në versionin kinematografik të romanit erotik të E. L. Lexo artikullin e plotë…

Zajmina publikon fotografi te reja nga klipi..

Kënga të cilës ajo po i përgatit videoklipin titullohet “I Kom” dhe pritet të jetë e kompletuar shumë shpejt. Zajmina është një prej këngëtareve më të pëlqyera në Shqipëri dhe Kosovë./tung.ch/

Rita e Chris mysafire te Snoop Lion
Dafina Zeqiri si Kim Kardashian..

  Ndonëse është kritikuar për kopjim stilesh e sidomos të këngëtares me famë botërore Rihanna, kjo gjë nuk e ka ndaluar Dafinën ta bëjë ‘gjënë e saj’.   Në një foto të publikuar së fundmi, Dafi shihet mjaftë glamuzore, e gatshme për të shkuar në një dasmë ashtu sic ka bërë të ditur ajo. E Lexo artikullin e plotë…

Kepuce me materie kancerogjene

Në testin e bërë nga emisioni i televizionit në fjalë ishin kontrolluar 21 palë këpucë, prej të cilave 14 përmbanin krom 6 në përbërjen e tyre. Para televizionit të përmendur, edhe emisioni i televizionit të Zvicrës në gjuhën frënge “A bon entendeur” kishte raportuar për problemet në lidhje me kromin 6 në këpucë, transmeton portali Lexo artikullin e plotë…

Rita.. Mos besoni se cfare shkruhet.

U përfol se ajo mund të jetë në lidhje me modelen, Cara Delevigne, mandej me këngëtarin Harry Styles, kurse krejt së fundmi u tha se është në lidhje dashurie me Dave Gardnerin, për të cilin madje thuhet se e njoftoi me prindërit e saj gjatë ceremonisë së ‘BRIT Awards’. Duket se këto thashetheme, e sidomos Lexo artikullin e plotë…

Zbulohet Opinionisti VIP Big Brother 6. Ai eshte…

Burimi: Vipat Ai është zgjedhur publicisti dhe filozofi i njohur Artan Fuga. Edicioni i këtij viti i është përshtatur formatit francez Secret Story, sekrete, ndryshime te mëdha ne skenar, studio e re dhe një shtëpi komode. Big Brother starton ketë te shtune 23 Shkurt ora 20:45.

Western Digital sjell diskun ekstern për televizorët Smart

 Për këtë arsye Western Digital ka përgatitur diskun mobil My Book AV-TV si njëfarë lloj vazhdimësie të TV Play boxëve multimetialë të popullarizuar të kësaj kompanie, edhe pse nuk është e thënë që të lidhet vetëm për ta. My Book AV-TV lidhet në televizor përmes interfejsit USB 3.0 ndërsa i lidhur për TV kompatibil i Lexo artikullin e plotë…